باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كاشت مژه كلينيك تخصصي كاشت مو و زيبايي ايران نوين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :كلينيك تخصصي كاشت مو و زيبايي ايران نوين
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۲۶:۳۸

همه چيز درباره كاشت مژه و روش هاي متداول آن

تقريبا تمام خانم ها دوست دارند مژه هايي بلند و حالت دار داشته باشند و براي اينكه به اندازه مژه دلخواه خود برسند، راه هاي متفاوتي را مي توانند امتحان كنند. به اين دليل كه داشتن مژه هاي بلند و ضخيم مي تواند حالت زيباتري به چشم ها و صورت ببخشد و اين روزها مژه هاي بلند و زيبا، به بخشي از مد روز تبديل شده است.

كاشت مژه SEO

خانم ها مي توانند براي اين كار از سرم هاي بلند و تقويت كننده، مژه هاي مصنوعي چندبار مصرف، اكستنشن هاي مژه و محصولات ديگر براي زيباتر كردن مژه هاي شان استفاده كنند اما مساله اين است كه تمام اين راهكارها در طولاني مدت جواب نمي دهند و كوتاه مدت هستند، به اين ترتيب نكاتي وجود دارد كه بايد درمورد اكستنشن مژه يا كاشت مژه مصنوعي بدانيد.

انواع روش هاي كاشت مژه

دو نوع كاشت داريم؛ كاشت دائم و موقت. در كاشت موقت مژه ها يك هفته دوام مي آورند. اين نوع كاشت به دليل چسبي كه استفاده مي شود، ماندگاري كمتري دارد. كاشت مژه مصنوعي روش جديدي است كه به شما كمك مي كند تا مژه هاي تان را بلندتر و خوش حالت تر كنيد و زيباتر به نظر برسيد. اما قبل از اينكه براي اين كار تصميم بگيريد، نكاتي وجود دارد كه بايد بدانيد شايد بعد از خواندن اين مطلب، از انجام آن پشيمان و شايد هم براي كاشت مژه اصرار داشته باشيد. در نهايت تصميم با شماست. تعداد مژه اي كه براي هر فرد انتخاب مي شود، بستگي به تعداد مژه هاي خود فرد دارد.

كاشت مژه SEO

اگر فردي تعداد مژه هاي طبيعي خودش كم باشد تعداد كمي مي تواند مژه بكارد. به دليل اينكه مژه هاي مصنوعي روي مژه هاي طبيعي كار مي شوند و اگر شخص مژه هاي كمي داشته باشد به همان اندازه مي شود برايش مژه اضافه كرد. معمولا هزينه مژه ها دانه اي پنج الي شش هزار تومان است كه بايد در كل براي كاشت اوليه دائم حدود۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان پرداخت كنيد و براي هر دوره ترميم كه هر دو الي سه هفته يك بار است بسته به مقدار آسيبي كه در آن مدت به مژه ها وارد شده و تعداد مژه اي كه ريخته، حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان هزينه كرد.

مژه هاي يكبار مصرف

بعضي افراد براي استفاده از مژه مصنوعي براي يك شب ترجيح مي دهند از مژه هاي مصنوعي يكسره و يك بار مصرف كه در اكثر فروشگاه هاي لوازم آرايشي موجود است، استفاده كنند كه قيمت يك جفت آن به همراه چسبي كه همراه مژه است، بين ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

طريقه استفاده از آنها به دليل يكدستي و به هم چسبيدگي آنها خيلي آسان است. فقط كافي است چسب را به مژه مصنوعي زده و به آرامي، با استفاده از يك موچين آن را بالاي پلك خود بچسبانيد. بعد از استفاده مي توانيد صورت خود را با احتياط و با آب گرم بشوييد و آرام مژه را از پلك جدا كنيد. اين مژه ها يك بار مصرف بوده و استفاده مجدد از آنها احتمال دارد چشم تان را آلوده كند.

براي مطالعه كليمه مقالات درباره كاشت مژه به لينك زير مراجعه كنيد:

مقالات كاشت مژه در كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير

اكستنشن مژه

اكستنشن مژه، مژه هايي مصنوعي است كه يك به يك به مژه هاي طبيعي فرد چسبانده مي شود تا ضخامت، طول، رنگ و حالت مژه ها را زيباتر نشان دهد. اين اكستنشن ها از مواد مصنوعي همچون موي سمور، ابريشم يا حتي موي انسان ساخته شده اند. استفاده از مژه هاي مصنوعي از قديم مرسوم بوده است، اما تفاوت بين راه هاي قديمي و جديد اين است كه امروزه، مژه هاي مصنوعي به جاي پوست پلك كه باعث آسيب ديدگي بيشتري مي شود، به مژه هاي فرد چسبانده مي شود، بنابراين ظاهري زيباتر ايجاد خواهد كرد. تفاوت ديگر اينكه مانند مژه هاي مصنوعي در قديم از چسب هاي مضر استفاده نمي شود و چسب هاي مخصوص اين كار به بازار آمده است.

كاشت مژه SEO

آيا چسب مژه مورد استفاده مضر است؟

ممكن است افرادي به چسب هاي مخصوص كاشت مژه حساسيت داشته باشند. اگر فردي حساسيت داشته باشد ممكن است دچارعفونت لايه نازك بالاي چشم شود و اين خطري است كه مي تواند فرد را تهديد كند. اين نوع عفونت بينايي افراد را تهديد نمي كند اما ممكن است براي مدتي تا از بين رفتن عفونت فرد دچار تاري ديد شود. چندين نوع چسب در بازار موجود است كه از لحاظ زمان خشك شدن با هم تفاوت دارند. ممكن است براي تان اين سوال پيش بيايد كه اگر هنگام كاشت چسب درون چشم بريزد چه اتفاقي خواهد افتاد؟

اما بايد بدانيد در كل مدت كاشت، چشمان فرد بسته است، به همين دليل از اين جهت خطري چشم فرد را تهديد نمي كند. اما لازم است قبل از انجام كاشت مژه، مطمئن شويد كه چسب استفاده شده به چشم شما آسيب نمي رساند. چسب مژه داراي مقاديري مواد شيميايي است اما اين مواد فقط در مواقع حساسيت احتمالي يا گذشتن تاريخ انقضا باعث ايجاد خطر براي چشم ها مي شود و عفونت خاصي به چشم نمي رساند. با انتخاب يك متخصص در اين كار مي توانيم مطمئن شويم كارمان به درستي و بي هيچ مشكلي انجام خواهد شد.

راهكاري براي تشخيص حساسيت

اگر شخصي بداند پوست حساسي دارد و ممكن است بعد از كاشت دچار حساسيت شود، بهتر است ابتدا دو عدد مژه بكارد و بعد از گذشت چند روز اگر دچار حساسيت شد آنها را بردارد و ديگر كاشت مژه انجام ندهد. اما اگر در آن مدت مشكلي برايش پيش نيامد، مي تواند ادامه كاشت مژه را انجام دهد ولي اگر بعد از كاشت فرد احساس ناراحتي روي چشم داشته باشد و فشاري روي چشم هايش احساس كند، بهتر است براي مدتي كاشت را انجام ندهد.

ماندگاري اكستنشن مژه چقدر است؟

كساني كه تصميم دارند كاشت مژه را انجام ندهد بايد بدانند اين مژه هاي مصنوعي معمولا بين دو تا چهار هفته و اگر خيلي مورد مراقبت باشند تا شش هفته ماندگاري خواهند داشت.

با كاشت، مژه هاي طبيعي مي ريزند؟

كاشت مژه باعث از دست دادن مژه هاي طبيعي نمي شود. اين روند عوارض و خطر خاصي به همراه ندارد اما بايد خيلي مراقب بود و مهم تر آنكه بعد از انجام كاشت مژه، چشم فرد نبايد تا ۲۴ ساعت با آب در تماس باشد تا مژه ها به خوبي بچسبند و روي چشم ها ماندگار شوند.

پس ازكاشت باز هم به ريمل احتياج است؟

متخصصان اين كار مي گويند پس از كاشت مژه مصنوعي، نبايد از مداد و ريمل هاي آرايشي استفاده كرد. در اصل بعد از اين كار احتياجي به آرايش چشم نخواهيد داشت. از فرمژه هم روي كاشت مژه نبايد استفاده كنيد. اگر مي خواهيد مژه هاي مصنوعي تان فر باشند، قبل از كاشت با متخصصي كه قرار است اين كار را انجام بدهد، صحبت كنيد. اگر از مژه هاي تان خسته شديد به هيچ عنوان خودتان اقدام به برداشتن مژه ها نكنيد. براي اين كار هم لازم است تا به كسي كه عمل كاشت را براي شما انجام داده مراجعه كنيد.

آيا به راحتي مي توان مژه ها را برداشت ؟

هر چسب مخصوص به مژه يك محلول پاك كننده (Remover) دارد. اگر شخصي بعد از كاشت مژه تصميم بگيرد آنها را بردارد بهتر است به كارشناسي كه كاشت مژه را برايش انجام داده، مراجعه كند تا به وسيله پاك كننده مخصوص، مژه ها را بردارد. به اين ترتيب كه به وسيله گوش پاك كن پاك كننده را به مژه ها زده و به آرامي ماساژ مي دهد. اين عمل باعث مي شود چسب حل شده و مژه ها به آساني برداشته شوند. پس توصيه مي كنيم خودتان وارد عمل نشويد و كار را به دست كاردان بسپاريد.

پس از كاشت مژه بايد بدانيد

بعد از كاشت بايد خيلي مراقب مژه ها باشيم. بهتر است چشم هاي خود را نماليم و با قدرت آنها را نخارانيم. در زماني كه كاشت مژه داريم بهتر است وارد سوناي بخار نشويم، وقتي حمام مي كنيم بايد مراقب باشيم فشار آب به صورت مستقيم به چشم هاي مان نخورد.

اگر قبل از كاشت براي تقويت مژه هاي تان از پماد هاي مختلف استفاده مي كرديد، بهتر است بعد از كاشت ديگر اين كار را انجام ندهيد چون چرب شدن مژه ها باعث زودتر افتادن مژه هاي كاشته شده مي شود. هنگام خواب روي شكم نخوابيد. انجام اين موارد شايد ابتدا كمي سخت باشد اما با گذشت زمان عادت مي كنيد و ديگر براي تان سخت نخواهد بود.

كاشت به چه كساني توصيه نمي شود

كاشت مژه را همه افراد به غير از كساني كه مشكلات چشمي دارند، مي توانند انجام دهند اما كساني كه داراي مژه هاي بلند و پر هستند بهتر است اين كار را انجام ندهند اما بسياري از خانم ها براي اينكه مي خواهند راحت تر باشند و ديگر سراغ ريمل نروند، با وجود مژه هاي پر و بلند بازهم كاشت را انجام مي دهند. اين كار با رعايت مسائل ذكر شده مشكلي براي آنها پيش نمي آورد اما پزشكان اين كار را پيشنهاد نمي كنند.

اگر حساسيت نداريد، كاشت مژه اشكالي ندارد

كاشت مژه به صورت زيبايي و عمل جراحي براي كاشت مژه دو مقوله متفاوت هستند كه يكي براي زيبايي انجام مي شود و ديگري در مواقع لزوم كه فرد دچار آسيب ديدگي يا سوختگي شده. در جراحي مژه ممكن است لبه هاي مژه به علت داشتن بافت حساس دچار عفونت شود و در صورت وجود اين احتمال، اين جراحي انجام نمي شود اما در كاشت زيبايي مژه هاي مصنوعي با چسب كار مي شوند و اگر فرد حساسيتي به چسب نداشته باشد مشكلي پيش نخواهد آمد.

آيا مژه هاي كاشته شده بايد شسته شوند؟

شست وشوي چشم ها در زمان داشتن مژه هاي كاشته شده اهميت خاصي دارد و به دليل ترشحاتي كه از چشم بيرون مي آيد بهتر است شسته شود. اگر كاشت مژه براي شست وشوي چشم ها محدوديت ايجاد كند ممكن است به مرور زمان چشم دچار آلودگي شود. فردي كه كاشت مژهدر سالن هاي زيبايي انجام داده، بهتر است براي شست وشوي چشم ها مراقب باشد تا آب با فشار زياد و مستقيم با مژه برخورد نداشته باشد. براي شست وشو بهتر است خيلي آرام چشم ها را شست و با يك دستمال مرطوب به آرامي چشم ها را پاك كرد.

البته بايد مراقب بود تا از دستمال هاي چرب براي اين كار استفاده نكنيم به اين خاطر كه چربي ها باعث زودتر افتادن مژه ها مي شود. مژه هاي طبيعي هر ۴ تا ۵ ماه به صورت دانه اي مي ريزند و دوباره رشد مي كنند، به همين دليل از نظر پزشكان كاشت مژه مصنوعي مشكل خاصي به همراه ندارد.

تقويت مژه با تغذيه

مو توسط پروتئيني به نام كراتين ساخته مي شود. بدين ترتيب، هرگونه مواد غذايي كه باعث رشد و تقويت مو شود قطعا باعث تقويت مژه ها نيز مي شود.

اولين گام تقويت مژه، داشتن يك رژيم غذايي درست و مناسب است. بدون تغذيه مناسب و سالم، مو و ناخن هاي شما رشد نخواهند كرد و مژه هاي بلندي نخواهيد داشت. به همين دليل لازم است كه به رژيم غذايي خود مواد مغذي را اضافه كنيد.

مژه ها هم مثل ساير موهاي بدن داراي چرخه رشد خاصي هستند و به طور مرتب رشد مي كنند. آنچه كه شما بايد انجام دهيد اين است كه با مشاوره با متخصص پوست و مو روند رشد موهاي مژه خود را تقويت كنيد.

مژه هاي خود را با برخي از داروهاي خانگي تغذيه و تقويت كنيد. از بهترين روغن هاي تقويت كننده مژه، مي توان از روغن زيتون و روغن كرچك نام برد. اين دو روغن باعث تقويت و رشد مژه ها مي شوند. شب ها قبل از خواب، آرايش خود را كاملا پاك كنيد و سپس با پوشش نازكي ازروغن انتخابي خود، تمام سطح مژه ها را بپوشانيد. صبح، مژه هاي خود را با آب گرم بشوييد.

خود را آراسته و مرتب نگه داريد. با برس مخصوص مژه، آنها را هميشه به آرامي شانه كنيد. با انجام اين عمل، متوجه رشد و بلند شدن مژه ها خواهيد شد.

غذاهايي با پروتئين بالا مانند ماهي، تخم مرغ، پنير سويا، جگر و گوشت را بدون چربي مصرف كنيد. علاوه بر اين، به رژيم غذايي خود، مواد غذايي مانند دانه هاي سويا، آواكادو، انواع حبوبات و روغن زيتون كه حاوي مقادير فراواني از اسيدهاي چرب هستند را اضافه كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: كاشت مژه،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]